2.09.2015 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Murzasichle 2015 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy Można już rezerwować sobie weekend 13-15 listopada na warsztaty z nami!­

Termin:13-15 listopad 2015 r.

Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań"
(znany warsztatowiczom jako "Zbójnik") ul. Sądelska 10 B, Murzasichle k/Zakopanego
*Każda specjalność będzie miała do dyspozycji salę treningową wyposażoną w lustra, parkiet lub podłogę baletową. Sale są przestronne, jasne, o wielkościach 11x11, 8x11, 6x10.

Cena: 450 zł

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:

  •     pobrać Kartę zgłoszenia,
  •     dokonać przedpłaty (150 zł) lub wpłaty całości należności (450 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
  •     wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  •     termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 listopada 2015 r.


Szczegółowy rozkład zajęć:

Tabelka


Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60


Zajęcia poprowadzą dla nas:

  • TANIEC LUDOWY

Zofia Marcinek – TAŃCE CIESZYŃSKIE
Cieszynianka, tancerka Zespołu Pieśni i Tańcz Ziemi Cieszyńskiej, z wykształcenia pedagog i instruktor tańca. Badaczka folkloru tanecznego Śląska. Wykładowca tańców Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Śląska Opolskiego i Śląska Cieszyńskiego na tanecznych kursach kwalifikacyjnych i warsztatach dla instruktorów tańca ludowego w Polsce i za granicą. Jurorka na licznych przeglądach zespołów tanecznych. Stworzyła wiele choreografii, w tym choreografie dla Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni”, Zespołu „Lazurki” , którego jest założycielem, oraz liczne choreografie dla polskich i polonijnych zespołów folklorystycznych. Jest kontynuatorką dzieła swojej matki - Janiny Marcinkowej etnochoreolog, zbieraczki i popularyzatorki regionu śląskiego.

Maria Wnęk – ROZGRZEWKA INACZEJ CZYLI WĘGIERSKIE MOTYWY TANECZNE
Regionalistka specjalizująca się w folklorze tanecznym i muzycznym Spisza, miłośniczka kultury słowackiej i węgierskiej. Z wykształcenia etnograf i muzykolog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych, choreograficznych i emisji głosu na terenie kraju, a także Niemiec, Słowacji. Od 1989 r. Instruktor Zespołu Folklorystycznego „Zielony Jawor“ oraz „Mali tonecnicy“ w Krempachach. Charyzmatyczny instruktor, doskonała tancerka, posiadaczka wspaniałego trójstopniowego, oryginalnego i mocnego głosu. Z pasji malarka, motocyklistka.Marzena_BiesiadeckaMarzena Biesiadecka – TANIEC KLASYCZNY
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Instruktorka tańca ludowego i współczesnego. Posiada dwudziestoletni staż pracy jako tancerka i koryfej głównie w Operze Krakowskiej. Wykładowca Kursu na Instruktora Tańca w SSiEA. Od 1997 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą jako pedagog baletu. Jest autorką licznych choreografii do spektakli teatralnych.

  • TANIEC TOWARZYSKI

Krzysztof_HulbojKrzysztof Hulboj - TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE
Naukę tańca rozpoczął w wieku 9 lat w jednym z warszawskich klubów. Był jednym z najmłodszych tancerzy z najwyższa klasą taneczna „S” w obu stylach tanecznych. Inne ważne osiągnięcia zawodowe Krzysztofa to m.in.: 9-krotny Mistrz Polski, dwukrotny finalista Mistrzostw Świata, 8 miejsce na Mistrzostwach Europy w tańcach latynoamerykańskich, 1 miejsce na zawodach England, Italian, Bulgarian, France Open, 3 miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej.
W liście rankingowej IDSF (Międzynarodowa Federacja Tańca Sportowego) zajmował 13 miejsce na ponad 2300 par. Razem ze swoją prywatna i zawodową partnerką Janją Lesar uczy tańca w Polsce i zagranicą. Do ich osiągnięć należą przedstawienia taneczne "The 50's Show" oraz "I Move You", tańczy w operze "Traviata" w Operze Narodowej, musicalu „Polita”,oraz wielu spektaklach warszawskiego Teatru Buffo. Jest choreografem w programie "You Can Dance". Uczestniczył w siedmiu edycjach "Tańca z Gwiazdami" tańcząc m.in:. z Moniką Richardson,Weroniką Rosati, Adą Fijał.

Grzegorz_GargulaGrzegorz Gargula - TAŃCE STANDARDOWE
Uczeń prof. Mariana Wieczystego. Nauczyciel tańca, trener tańca sportowego, sędzia międzynarodowy, działacz taneczny. Wykładowca Kursu na Instruktora Tańca organizowanego przez SSiEA.  Animator ruchu turniejowego tańca seniorów. Członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dancing) Fellow Standard, Licenciate Latin. Członek SSiEA.
Ania_i_PiotrAnna i Piotr Makowieccy – BOOGIE WOOGIE I SWINGOWE INSPIRACJE
Małżeństwo, które połączyła wspólna pasja - taniec. Pracują razem od ponad 20 lat.
Boogie Woogie oraz tańce swingowe to ich taneczna pasja, którą starają się zaszczepić wśród polskich tancerzy. Są pionierami tych stylów w Polsce, jako pierwsi zaprosili do naszego kraju nauczycieli z USA. Są współorganizatorami pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu "Warsaw Swing”. Ich wychowankowie to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych, m.in.: Anna Youya Jujka, Jacek Gumienny - trener największego klubu boogie w Polsce (m. Chełm) Michał i Weronika Kwiatkowscy - Klub SHIM SHAM (lindy hop).
To niezwykle charyzmatyczni instruktorzy, ich cierpliwość i wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w każdej technice tańca, którą prowadzą już od pierwszych zajęć, a poczucie humoru zjednuje im sympatię ludzi. Stale rozwijają się jako instruktorzy ucząc się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w Europie i USA.

Tomasz Chocianowski – TOM PROPS DANCE
Nauczyciel tańca, trener tańca sportowego, sędzia FTS. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w nauczaniu poprzez wykorzystanie własnych nowatorskich metod pokazuje jak ważna jest świadomość ciała oraz w jaki sposób ją rozwijać.

Marzena Biesiadecka - TANIEC KLASYCZNY

Damian_WasiutaDamian Wasiuta – LATIN JAZZ & BROADWAY
Dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego oraz hip hopu. Pedagog i choreograf formacji "Tequila" i formacji "WDance". Szkoli się regularnie w znanej i renomowanej na całym świecie szkole tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Jego ogromne doświadczenie i profesjonalny warsztat taneczny są zasługą wieloletnich treningów podczas warsztatów i szkoleń tanecznych w Polsce i na świecie. Od 14 lat nieprzerwanie szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje w takich dyscyplinach tanecznych jak: Taniec Towarzyski, Taniec Użytkowy - Discofox, Salsa, Videoclip Dance, Hip Hop, Street Dance, Latin Jazz & Broadway. Członek SSiEA.

  • STREET DANCE

Bartek Łącki – HIP HOP/NEW AGE

OlelaAleksandra OLELA Krawczyk
– HIP HOP/HOUSE
Artystka/performerka/tancerka niezależna. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W latach 2007-2011 związana z lubelską ekipą street-dance 'Kontrabanda Crew" (New Boogie Down School). Przez kolejne 3 lata członkini Pracowni METAfizyczna, obecnie adeptka Krakowskiego Teatru Tańca.
Doświadczenie w zakresie street-dance zdobywała u najlepszych z całego świata, takich jak: Mr Wiggles, Poppin Pete, Iron Mike, Niako, Meech, Joseph Go, Niki & Martha, Yoshie, Hiro i wiele innych. Uczestniczka imprez tanecznych w kraju i za jego granicą – Funkin Stylez, Juste Debout, SDK. Zwolenniczka ‘GaGa’ – innowacyjnej metody pracy z ciałem zapoczątkowanej przez Ohada Naharina tancerza i choreografa BatSheva Dance Company (Izrael).
Ma na swoim koncie projekty sceniczne, zarówno w charakterze tancerki, jak i choreografki.
Uznaje imrpowizację za jedynie słuszną drogę poznawczą, a przypadek za nieodzowną część aktu twórczego. Aleatoryzm na poziomie percepcji.

Piotr_SkóraPiotr Skóra – ELEMENTY GIMNASTYKI I AKROBATYKI W TAŃCU
Magister wychowania fizycznego ze specjalizacją trenerską z gimnastyki sportowej; wieloletni zawodnik gimnastyki i akrobatyki sportowej; trener gimnastyki Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie z ponad 10 – letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi; obecnie naczelnik Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie, szkoleniowiec; prekursor i propagator sportów gimnastycznych. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu gimnastyki i akrobatyki. Muzyk, który swe umiejętności muzyczne wykorzystuje przygotowując muzyki do układów gimnastycznych, tanecznych, czy łyżwiarskich.

  • ZAJĘCIA WSPÓLNE

Tomasz Chocianowski – TOM PROPS DANCE

AndrzejAndrzej Urban – OBSŁUGA PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH DO EDYCJI MUZYKI
Założyciel i właściciel Brzeskiej Akademii Ruchu. Ukończył studia na PWSZ w Tarnowie o kierunku Wychowanie Fizyczne. Dyplomowany instruktor: tańca towarzyskiego, tańca ludowego, pływania, jazdy na nartach, siatkówki, nordic walking. Tancerz, trener i manager grupy teatralno-cyrkowej „Teatr Dzieci Ognia”. Miłośnik tańca użytkowego, folkloru oraz tango nuevo. Członek SSiEA.


Komentarze
do wpisu Murzasichle 2015 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy