19.01.2018 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Światowy Program Taneczny - cykl warsztatów dla instruktorów tańca Odpowiadając na Wasze potrzeby zapraszamy na cykl warsztatów ze Światowego Programu Tanecznego z Andrzejem Golonką. Pierwszy weekend zajęć już – 17-18 lutego 2018 roku. Warsztaty przeznaczone są dla instruktorów tańca towarzyskiego oraz instruktorów innych technik tanecznych.
Data: I spotkanie – 17-18.02.2018 roku.

Termin kolejnych spotkań oraz ich ilość zostaną ustalone w czasie I spotkania.
Zajęcia odbywać się będą weekendowo raz w miesiącu.

Zajęcia: sobota, godz. 10:00-12:30 i 13:30-16:00
               niedziela, godz. 10:00-12:30 i 13:30-16:00

Miejsce: Sala Gimnazjum i Liceum im. Św. St. Kostki w Krakowie, przy ul. Spółdzielców 5.

Cena: 150 zł/weekend
Cena dla członkowie SSiEA: 100 zł/weekend

Zgłoszenia:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
  • pobrać Kartę zgłoszenia,
  • dokonać opłaty za warsztaty przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem przelewu przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lutego 2018 roku.


W  programie:  
Przypomnienie i nauka Światowego Programu Tanecznego oraz metodyka nauczania tańca użytkowego.

Światowy Program Taneczny (World Dance Programme) został utworzony w Europie w latach 60-tych XX wieku i stał się wielką rewolucją dla ówczesnego środowiska nauczycieli tańca towarzyskiego. Jego podstawowym celem było zestawienie tańców i figur tanecznych, które zalecane są przy nauczaniu tańca użytkowego dla początkujących. Zasady te miały być  uniwersalne na całym świecie i zgodne z obowiązującą kulturą towarzyską pod różnymi szerokościami geograficznymi.
Krok podstawowy każdego tańca miał być nauczany w taki sam sposób, aby ludzie z różnych środowisk i kultur mogli razem zatańczyć. Następujące po sobie figury miały być łatwe w wykonaniu i umożliwiać taniec w różnych warunkach bez zagrażania bezpieczeństwu innych tańczących. Waga przeniesiona z techniki tanecznej, znajomości kierunków poruszania się na sali czy rytmu i pracy stóp zostały przeniesione na dobra zabawę uczestników tańca.

Prowadzący:
Andrzej_GolonkaAndrzej Golonka
Sędzia FTS I kat., członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dance) Fellow Standard, Licenciate Latin, trener I kl. tańca sportowego, wychowanek Prof. Mariana Wieczystego, Kierownik specjalności, opiekun merytoryczny i wykładowca kursów kwalifikacyjnych z zakresu tańca towarzyskiego rekomendowanych przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Skarbnik Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej.
Komentarze
do wpisu Światowy Program Taneczny - cykl warsztatów dla instruktorów tańca