11.10.2020 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
XLIV Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - TANIEC UŻYTKOWY Taniec to Twoja pasja, którą realizujesz w każdej wolnej chwili, a może sam prowadzisz zajęcia?!
Te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Mnóstwo wiedzy praktycznej, mnóstwo fajnych pomysłów na zajęcia i oczywiście fantastyczni ludzie.


Termin: 20-22 listopad 2020 rok (piątek-niedziela)

Miejsce: Kompleks Świętokrzyska Polana
ul. Laskowa 95, 26-050 Zagnańsk, Chrusty koło Kielc


Cena: 450 zł (warsztaty, materiały dydaktyczne, 2 noclegi, pełne wyżywienie)

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
•    pobrać Kartę zgłoszenia oraz klauzulę RODO,
•    dokonać przedpłaty (150 zł) lub wpłaty całości należności (450 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
•    wypełnioną kartę zgłoszenia oraz klauzulę RODO wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
•    termin nadsyłania zgłoszeń na specjalność upływa 15 listopada 2020 r.

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z covid-19 zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów.
Jeśli odwołanie nastąpi z naszej inicjatywy zwracamy Państwu wniesione przedpłaty.
Państwa rezygnacje ze zwrotem pełnej wpłaty przyjmujemy do 15 listopada.

Prosimy by wyjątkowo w tym roku w miarę możliwości pełną kwotę 450 zł regulować poprzez przelew.

Wszyscy uczestnicy warsztatów w dniu przyjazdu mają obowiązek podczas rejestracji oddać wypełnione Oświadczenie covidowe.

Szczegółowy plan zajęć:

U__ytkowy

Zajęcia poprowadzą dla nas:

120140827_2756138897822502_229125183961756156_nAleksandra Foryś-Urban i Andrzej Urban
- DISCO-FOX (DISCO-TEP) - UŻYTKOWO, ALE Z POLOTEM
- PODSTAWY TANGA ARGENTYŃSKIEGO
- DWA NA JEDEN - FOXTROT
- PODNOSZENIA

Tancerze, dyplomowani instruktorzy tańca z wieloletnim doświadczeniem, propagatorzy komfortowego i skutecznego prowadzenia oraz umiejętnego podążania podczas tańca w parze, miłośnicy improwizacji i zabawy muzyką oraz rytmem. Absolutni zwolennicy korzystania z naturalnego ruchu ciała, który świadomie ukierunkowany prowadzi do wygodnego i przyjemnego tańca.
Swoją taneczną filozofię zbudowali przede wszystkim na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia zdobytego na parkiecie - zarówno zawodowo, jak i prywatnie na różnego rodzaju tanecznych imprezach oraz dzięki udziale w wielu warsztatach i szkoleniach z różnych form tańca.
Każde z nich doskonaliło swoje taneczne umiejętności w innych dziedzinach (Ola - taniec towarzyski, salsa kolumbijska, hip hop, etc. / Andrzej - taniec ludowy, użytkowy, tango argentyńskie etc.), jednak miłość do tańca i do siebie nawzajem oraz chęć ciągłego poszerzania tanecznych horyzontów, umożliwiły im połączenie sił i dopracowanie wspólnego punktu widzenia na taniec w parze.
Na co dzień pracują w swoim Studio Tańca „La Fiesta” w Raciborzu. Prowadzą kursy tańca użytkowego i towarzyskiego, uczą tanga argentyńskiego oraz tańców latynoamerykańskich na zajęciach Ladies Latino, a także przygotowują młode pary do Pierwszego Tańca.

O zajęciach:
Podstawy tanga argentyńskiego - jak prowadzić i podążać
Poznaj podstawy tego wspaniałego tańca. Jednocześnie będziemy nawiązywać  do inny tańców gdzie partner prowadzi a partnerka podąża. Nakreślimy w ten sposób trasę jaką dobrze jest podążać by dotrzeć do celu. A celem będą słowa: "Genialnie prowadzisz!" "Super się z Tobą tańczy - czytasz w moich myślach!"

Dwa na jeden - foxtrot
Poznamy podstawy tych wspaniałych tańców, które będziecie mogli wprowadzić na każdą imprezę i z każdą partnerką. Wyjaśnimy że 2na1 to nie disco-fox i skąd wzięło się takie przeświadczenie, że to ten sam taniec. Jak płynnie przemieszczać się między tymi tańcami, kiedy, do jakiej muzyki i z kim prowadzić.

Disco-fox (disco-tep) - użytkowo ale z polotem
Będziemy bazować na prostszej formie którą większość tańczy - disco-tep. Wprowadzimy Was jednak w świat elementów dużo trudniejszych - ale jednocześnie przystępnych fizycznie i co ważne - do poprowadzenia z każdą partnerką!

Podnoszenia
Pokażemy i omówimy podstawowe podnoszenia które śmiało można wykorzystać zarówno przy zabawie, pokazie czy pierwszym tańcu. Omówimy wszystkie za i przeciw z punktu widzenia zarówno zdrowotnego jak i technicznego.

120226523_329773078446581_7181921622530391797_nPiotr Bolesławski - SOCIAL CHA-CHA-CHA
Instruktor tańca sportowego, pedagog. Wychowanek Studia Tańca Patryka Mierzwy w Lubinie. Od 15 roku życia tańczył turniejowo, zdobywając najwyższą klasę taneczną w Polsce, był członkiem formacji tanecznej Progress. Posiada specjalizację Instruktora Tańca Sportowego zdobytą na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w 2009 roku. Ukończył‚ z wynikiem celującym, instruktorski kurs kwalifikacyjny 2010-2012 o specjalności taniec towarzyski przy Stowarzyszeniu Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. Lata pracy instruktorskiej w studiach tańca, wieloletnia praca z dziećmi w szkołach podstawowych i średnich oraz zamiłowanie do tańca i satysfakcja z nauczania innych były fundamentami Studia Tańca Luna Dance w Lubinie, którego od 2011 roku jest właścicielem. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwagę na rytmiczność i estetykę wykonywanego ruchu. Stwierdzenie "nie dam rady" nie istnieje w jego słowniku, swoim kursantom stara się udowodnić, że zaangażowaniem i ciężką pracą są w stanie wypracować wszystko. Poczucie humoru, szybkie przełamywanie barier i przede wszystkim indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć, to jego znak rozpoznawczy.

O zajęciach:
Social Cha-cha-cha czyli wersja bez „przeprostów”, w której tańczysz całym ciałem do muzyki latynoskiej na rozluźnionych kolanach. Cha Cha Cha, to taniec który jest obecnie powszechnie nazywany po prostu Cha Cha. Charakteryzuje się rytmem Cha Cha Cha w Chasse (krok boczny / potrójny). Wersja Social jest tańczona przy rozluźnionym ciele, a nie tak jak towarzyska przy jego spinaniu. To świetna okazją do tańca do różnych popularnych piosenek z lat 50. i 60. I nie tylko. Warsztaty będą wzbogacać sposób poruszania się po parkiecie i podkreślą głębię ruchów, aby pomóc wypełnić całą muzykę.

KPKrystyna Pajerska-Sherwood
– TECHNIKA DISCOFOXA SPORTOWEGO
- WPROWADZENIE DO BLUESA
- DIPS&TRICKS

Krysia specjalizuje się we współczesnej odmianie discofoxa. Bliską przyjaźń z tą techniką tańca, a dokładnie jej rosyjską odmianą rozpoczęła wyjazdem do Rosji na NORDCUP - największy tamtejszy festiwal związany z tym stylem. Od tego czasu odwiedza rosyjską społeczność tego tańca regularnie i skupia swoje działania na propagowaniu tego stylu zarówno w Polsce jak i innych europejskich krajach. W swoim dorobku posiada takie osiągnięcia jak: oficjalne Mistrzostwo Polski stylu discofox 2018, II v-ce mistrzostwo świata w stylu discofox 2017, jako pierwsza (i póki co jedyna) osoba nie pochodząca z Rosji zdobyła kategorię j&j Main discofox w rosyjskim systemie punktowym. Ma na swoim koncie również starty w najwyższej klasie j&j Stars&Champions. Obecnie skupia swoje działania na integracji środowiska discofox zarówno w Polsce jak i poza jej granicami - nieustannie pogłębiając swoją wiedzę u swoich rosyjskich mentorów.

O zajęciach:
Discofox sportowy czyli o tym jak, kiedy i dlaczego warto podejść do discofoxa bardziej technicznie, czy sportowo. O esencji stylu, typach rywalizacji turniejowych, kryteriach oceny i najczęściej popełnianych błędach. porozmawiamy o budowaniu motywacji, oraz w ramach ciekawostki o rosyjskiej metodyce nauczania - jak i dlaczego daje bardzo szybkie efekty.

120330082_360478648692809_1683444231883449757_nGeorge Sherwood
- WPROWADZENIE DO BLUESA
- DIPS&TRICKS

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. Choć w swoim dorobku ma wiele styli (taniec towarzyski, salsę, tango argentino, fusion) specjalizuje się w West Coast Swing oraz Blues. Naukę tych tańców rozpoczął w Izraelu - u doświadczonego trenera tańców swingowych amerykańskiego pochodzenia. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych turniejach, ostatnie lata spędził podróżując w poszukiwaniu własnych ścieżek edukacji tanecznej oraz samorozwoju. Miał spory wkład w budowanie środowiska tańców swingwych w Tel Avivie. Swoich uczniów stara się zarazić własną artystyczną kreatywnością, pomagając im odkrywać nowe horyzonty improwizacji czy komunikacji z partnerem. Skupia się na dawaniu metod zamiast gotowych rozwiązań. Zachęca do budowania własnych narzędzi wyrażania siebie w tańcu i muzyce.

O zajęciach:
Wprowadzenie do bluesa
- przy akompaniamencie niezwykle nastrojowej muzyki amerykańskiego Deep South poznamy naturę bluesa, podstawowe rytmy i figury. W programie elementy footwork i zasady improwizacji opartej na visual connection oraz lead-follow, które dadzą uczestnikom nowe narzędzia do wyrażania siebie w tańcu.

Dips & tricks - warsztaty z tzw. efektów WOW, którymi można stuningować taniec. Skupimy się na figurach, jakie możemy wykonać w tańcu stosując kontrabalans. W programie sporo na temat one foot spin - jak trenować i uczyć poprawnie aby trik ten możliwy był do wykonania nawet przez początkujących. Pojawią się również wychylenia oraz rajdy, jak również kilka rad na temat tworzenia i poszukiwania własnych efektownych gadżetów w tańcu.

edwin_rucki_650x643_300x297Edwin Rucki - BACHATA JAKO TANIEC SOCIALOWY
Tancerz, instruktor, trener. Tańczy od 26 lat, zaczynał od tańca towarzyskiego, potem doszedł Hip Hop i Dancehall a następnie Kizomba, Bachata i Salsa Kubańska. Założyciel Dirty Dance Studio w Mielcu.  Uczestnik I edycji "You Can Dance" i "Polish Qualification for Hip Hop International"
Zwolennik i propagator tańców socialowych, improwizacji w tańcu i swobodnemu prowadzeniu w parze. Uczy chłopaków jak dobrze prowadzić i dziewczyny jak skutecznie odczytywać sygnały od partnera.
Na co dzień szkoli się z różnych technik tanecznych i sportowych aby wzbogacać swój warsztat o nowe narzędzia pracy, i sposoby przekazywania wiedzy dzieciom i dorosłym.

O zajęciach:
Figury obrotowe na przykładzie Bachaty (prowadzalne z każdą partnerką) - Leading and following w trzymaniu otwartym, czyli prowadzenie ciałem, chwyty, preparacje, wykończenia, a dla ambitnych zadanie z gwiazdką czyli akcenty, interpretacja muzyki, "taniec w parze" i sensualność w tańcu.
Development figur - od zera do bohatera czyli jak z basicowej figury zrobić coś WOW, co będzie cieszyło oczy. 
Przenikanie figur i technik tanecznych między stylami - na przykładzie figur obrotowych bachaty.

Komentarze
do wpisu XLIV Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - TANIEC UŻYTKOWY