22.02.2017 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
15 lat Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej 15 lat temu 22 lutego 2002 roku zostało zarejestrowane oficjalnie nasze Stowarzyszenie. 

Założone zostało z inicjatywy Barbary de Lehenstein Werndl w celu kontynuowania działalności artystycznej i edukacyjnej Krakowskiego Domu Kultury „Pałac pod Baranami”. Wsparcie i chęć dalszej aktywności w tym zakresie wykazali pracownicy Domu Kultury, którym na sercu leżało dobro przez lata wypracowywanych inicjatyw m.in.: Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego (obecnie Kursu Instruktora Tańca), Warsztatów Choreograficznych (obecnie Ogólnopolskich Warsztatów dla Instruktorów Tańca i Tancerzy).

Stowarzyszenie to nie nazwa i frazes, to ludzie, którzy je tworzą bezinteresownie dokładając wszelkich starań by trwało i mogło się rozwijać. Ogromne podziękowania należą się Pani Basi, bez której nie było by Stowarzyszenia, która aż dziw bierze sama przez wiele lat organizacyjnie i artystycznie doglądała każdego wydarzenia. Panu Andrzejowi Golonce i Grzegorzowi Garguli, którzy w ryzach trzymają całość od tylu już lat, chroniąc nas od burz i wskazując kierunek swoją wiedzą i mądrością. Adrianowi Kulikowi za wielkie serce, ogrom czasu, siły i zaangażowania, by Talenty Małopolski wciąż istniały i rozwijały się. Wszystkim członkom Stowarzyszenia, którzy stworzyli jedną wielką rodzinę, dokładając swój zapał, odmienność i talent.

Przez te lata współpracowaliśmy z bardzo wieloma ludźmi dobrego serca, otwartych umysłów i ogromnej wiedzy. Spotykaliśmy tancerzy, choreografów, regionalistów, muzyków, którzy odciskali swoje piętno na kształcie naszego Stowarzyszenia czyniąc je pełniejszym i lepszym za co ogromnie im dziękujemy. To dzięki Wam naszym odbiorcom – kursantom, absolwentom, warsztatowiczom, uczestnikom festiwalu, współorganizatorom i wykładowcom mamy motywację by działać i każdego dnia stawać się lepszymi.


Katarzyna Gać
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej

Komentarze
do wpisu 15 lat Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej